جدیدترین تعرفه دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ (هزینه تمام خدمات دندانپزشکی)

ویکی دندان 1403/02/03 0 دیدگاه

در این صفحه تلاش شده تا آخرین هزینه یا تعرفه دندانپزشکی در سال ۱۴۰۳ به ترتیب رایج ترین خدمات درج شود. هم جدول هزینه ها درج شده و هم اینکه توضیحات مختصری درباره هر دسته از خدمات ارائه شده است.

تعرفه معاینه و ویزیت دندانپزشکی

یکی از پایه ای ترین خدمات دندانپزشکی، ویزیت معاینه و ویزیت است. تعرفه دندانپزشکی این خدمت در جدول زیر درج شده است:

خدمتتعرفه دندانپزشکی به تومان
ویزیت عمومی100,000
ویزیت تخصصی150,000
جدول هزینه دندانپزشکی مربوط به ویزیت عمومی و تخصصی

این خدمت در واقع به یک قرار ملاقات با دندانپزشک برای ارزیابی، درمان یا حفظ سلامت دهان و دندان اشاره دارد. این ویزیت معمولاً شامل بررسی موارد زیر می شود:

 • سابقه بیمار: دندانپزشک ممکن است با بررسی تاریخچه دندانی و پزشکی بیمار، از جمله هرگونه نگرانی یا علائمی که ممکن است داشته باشد، شروع کند.
 • معاینه بصری: دندانپزشک دهان، لثه ها، دندان ها و سایر بافت های دهان بیمار را به صورت چشمی بازرسی می کند تا علائم مشکلاتی مانند پوسیدگی، بیماری لثه، سرطان دهان یا ناهنجاری ها را بررسی کند.
 • تصویر برداری با اشعه ایکس: در برخی موارد، دندانپزشک ممکن است از دندان ها و فک با اشعه ایکس عکس بگیرد تا دید بهتری از دندان ها و ساختارهای زیرین شان داشته باشد. اشعه ایکس می تواند به شناسایی مسائلی که ممکن است در طول معاینه بصری قابل مشاهده نباشد کمک کند.
یک عکس دندان که دندانپزشکان با کمک آن می توانند بهترین تشخیص را ارایه دهند
عکس دندان پانورامیک یا opg برای تشخیص بهتر در دندانپزشکی
 • معاینه لثه: دندانپزشک با اندازه گیری عمق فضاهای بین دندان ها و لثه ها ( پاکت های پریودنتال ) سلامت لثه ها را ارزیابی می کند. این ارزیابی کمک می کند تا مشخص شود که آیا علائمی از بیماری لثه مانند التهاب لثه یا پریودنتیت وجود دارد یا خیر.
 • ارزیابی بایت و فک: دندانپزشک ممکن است تراز دندان ها و نحوه قرار گرفتن فک بالا و پایین را بررسی کند.
 • برنامه ریزی درمان: اگر در طول معاینه هر گونه مشکل دندانی مشخص شود، دندانپزشک یافته ها را با بیمار در میان گذاشته و یک برنامه درمانی تهیه می کند.
 • دستورالعمل های بهداشت دهان: دندانپزشک یا متخصص بهداشت دهان توصیه هایی را در مورد حفظ بهداشت دهان و دندان، از جمله تکنیک های مناسب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و همچنین توصیه هایی برای خرید بهتر محصولات مراقبت از دهان و دندان ارائه می دهد.

هزینه دندانپزشکی ترمیم دندان

ترمیم ماده همرنگقیمت ( تومان)
ترمیم کامپوزیت یک سطحی یا کلاس پنج1,200,000
ترمیم کامپوزیت دو سطحی یا کلاس سه1,300,000
ترمیم کامپوزیت سه سطحی یا کلاس چهار1,400,000
بیلد آپ تاج با کامپوزیت1,800,000
فایبر پست+ ترمیم کامپوزیت2,000,000
اصلاح طرح لبخند با کامپوزی
سایر خدمات ترمیمیقیمت ( تومان)
پین داخل آج هر عدد400,000
پین داخل کانال هر عدد400,000
اسپلینت کامپوزیت هر دندان700,000
درمان پرفوراسیون با cement-cem یا MTA500,000
فایبر پست+ ترمیم کامپوزیت2,000,000

دندانپزشکی ترمیمی یکی از مهم ترین شاخه های دندانپزشکی است و به احیا و بازسازی دندان های آسیب دیده کمک می کند تا عملکرد، زیبایی و سلامت کلی شان بازیابی شود. بسته به میزان آسیب وارده به دندان، روش ها و روش های مختلفی برای ترمیم دندان وجود دارد. پر کردن معمولی، اینله و انله و باندینگ کامپوزیت تنها برخی از خدمات دندانپزشکی ترمیمی هستند. در جدول زیر هزینه دندانپزشکی ترمیمی را مشاهده میفرمایید.

هدف از ترمیم دندان بهبود ظاهر، عملکرد و سلامت دندان های آسیب دیده یا از دست رفته است. انتخاب روش ترمیم به عواملی مانند میزان آسیب، محل قرارگیری دندان، سلامت دهان، ترجیحات بیمار و توصیه دندانپزشک بستگی دارد. مشورت با دندانپزشک برای تعیین مناسب ترین گزینه درمانی برای نیازهای فردی و تعیین دقیق هزینه دندانپزشکی بسیار مهم است.

نیاز به درمان دندانپزشکی دارید؟

از طریق ویکی دندان می توانید به دندانپزشکانی که در انواع درمان ها حرفه ای و متخصص هستند متصل شوید.

هزینه درمان های لثه

درمان لثهقیمت (تومان)
جرمگیری هر فک عمومی350,000
جرمگیری هر فک تخصصی550,000
بروساژ هرفک(عمومی _ تخصصی)150,000 _ 250,000
فلپ نیم فک(عمومی _ تخصصی)1,700,000 _ 2,200,000
پالپوتومی اورژانس1,000,000
افزایش طول تاج همراه با فلپ2,000,000
پیوند لثه یک دندان3,200,000
دیستال وج750,000
ژنژیوکتومی700,000

پریودنتیکس یک رشته تخصصی از دندانپزشکی است که بر پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها و شرایطی تمرکز دارد که بر ساختارهای نگهدارنده دندان‌ها از جمله لثه، رباط پریودنتال و استخوان آلوئولار تأثیر می‌گذارند. تمرکز اولیه پریودنتیکس یا لثه درمانی حفظ سلامت این ساختارها برای حمایت از دندان ها و ارتقای سلامت کلی دهان است.

پریودنتیست ها متخصصین دندانپزشکی هستند که پس از اتمام دوره آموزشی دندانپزشکی عمومی، آموزش تکمیلی را در زمینه پریودنتیکس گذرانده اند. آنها در تشخیص و درمان بیماری های لثه و همچنین قرار دادن ایمپلنت های دندانی و سایر روش های مربوط به ساختارهای نگهدارنده دندان تخصص دارند.

هزینه عمل جراحی لثه

پریودنتیکس نقش مهمی در حفظ سلامت لثه ها و ساختارهای نگهدارنده دندان ها دارد. با رسیدگی به بیماری های لثه و حفظ سلامت پریودنتال بهینه، پریودنتیست ها به سلامت کلی دهان کمک می کنند و به حفظ دندان های طبیعی و ثبات آنها کمک می کنند. اگر در مورد سلامت لثه ها یا ساختارهای نگهدارنده خود نگرانی دارید، توصیه می شود برای ارزیابی جامع و درمان مناسب با پریودنتیست مشورت کنید.

هزینه عصب کشی دندان

درمان مجدد ریشه تخصصی بدون ترمیم در سیمادنتهزینه به تومان
درمان مجدد ریشه یک کانال2800
درمان مجدد ریشه دو کانال3000
درمان مجدد ریشه سه کانال4200
درمان مجدد ریشه چهار کانال4800
خارج کردن پست داخل کانال1200
تراش از روی کراون یا خارج کردن کراون700
کاربرد داروی داخل کانال هیدروکسید کلسیم500
جدول تعرفه دندانپزشکی مرتبط با درمان های ریشه

درمان ریشه یا همان عصب کشی، یک روش دندانپزشکی است که برای درمان داخلی ترین قسمت دندان به نام پالپ دندان انجام می شود. پالپ دندان بافت نرمی است که در مرکز دندان قرار دارد و حاوی اعصاب، عروق خونی و بافت همبند است. هنگامی که پالپ دندان عفونی یا آسیب می بیند، درمان ریشه برای برداشتن پالپ عفونی و نجات دندان ضروری است.

درمان ریشه، عفونت را از بین می برد، درد را تسکین می دهد و دندان طبیعی را از کشیدن نجات می دهد. این یک روش مهم است که توسط متخصصین ریشه یا اندودنتیست ها، که دندانپزشکان متخصص در درمان پالپ دندان و مسائل مربوط به کانال ریشه هستند، انجام می شود. با مراقبت و نگهداری مناسب، دندانی که تحت درمان ریشه قرار گرفته باشد، می تواند سال ها به طور طبیعی عمل کند. جدول تعرفه دندانپزشکی مرتبط با درمان ریشه را در ادامه بررسی کنید.

هزینه دندانپزشکی پروتزهای دندانی

پروتز متحرکقیمت (تومان)
پروتز پارسیل آکریلی هر فک8,500,000
پروتز پارسیل کروم کبالت هر فک12,000,000
پروتز پارسیل فلکسی هر فک12,000,000
فلیپر2,000,000
دست دندان مصنوعی با دندان ایرانی (هر فک)6,000,000
دست دندان مصنوعی با دندان ژاپنی/ترکیه‌ای (هر فک)10,000,000
دست دندان مصنوعی با دندان اروپایی ایورکلار اصل (هر فک)20,000,000
جدول هزینه و تعرفه دندانپزشکی مربوط به دندان های مصنوعی
ایمپلنتقیمت (تومان)
یک واحد ایمپلنت ایرانی9,000,000
یک واحد ایمپلنت کره ای اویدنس و دنتیس12,000,000
یک واحد ایمپلنت کره ای مگاژن15,000,000
یک واحد ایمپلنت سوئیسی sic18,000,000
یک واحد ایمپلنت آلمانی icx18,000,000

پروتز دندانی شاخه ای از دندانپزشکی است که بر ترمیم و جایگزینی دندان های از دست رفته و ساختارهای اطراف دندان تمرکز دارد. خدمات و درمان های پروتز شامل تشخیص، برنامه ریزی و اجرای روش های مختلف برای بازیابی یا بهبود عملکرد، زیبایی و سلامت کلی دهان بیماران است. متخصصین پروتز نیز متخصصین دندانپزشکی هستند که در زمینه پروتزهای دندانی آموزش گسترده ای دیده اند.

برخی از رایج ترین خدمات پروتزهای دندانی عبارتند از: ایمپلنت، بریج دندان، روکش ها، دندان مصنوعی و … به طور کلی هدف از درمان های پروتزی در دندانپزشکی، بهبود عملکرد، زیبایی و کیفیت زندگی بیمارانی است که دندان های از دست رفته یا نگرانی های بهداشت دهان و دندان دارند. طرح درمانی خاص به نیازها و اهداف فرد بستگی دارد و با مشاوره نزدیک بین متخصص پروتز و بیمار تهیه می شود.

هزینه دندانپزشکی کودکان

درمان ریشهقیمت (تومان)
پالپوتومی دندان شیری900,000
پالپکتومی دندان شیری1,200,000
ترمیمقیمت (تومان)
ترمیم دندان شیری با آمالگام850,000
ترمیم دندان شیری با کامپوزیت950,000
درمان پرفوراسیون با cement-cem یا MTA اطفال400,000

دندانپزشکی کودکان یا اطفال، شاخه‌ای تخصصی از دندانپزشکی است که بر مراقبت از دندان و سلامت دهان نوزادان، کودکان، نوجوانان و افراد با نیازهای خاص تمرکز دارد. دندانپزشکان اطفال متخصصان دندانپزشکی هستند که آموزش های بیشتری برای رفع نیازهای منحصر به فرد بیماران جوان و خردسال خود گذرانده اند.

دندانپزشکی اطفال شامل طیف گسترده ای از خدمات مراقبت های بهداشتی دهان و دندان برای کودکان است، از جمله:

 • مراقبت های پیشگیرانه از دندان
 • معاینات زودهنگام دندانپزشکی
 • نظارت بر رشد دندان ها
 • درمان پوسیدگی دندان
 • مدیریت ترومای دندانی
 • مدیریت رفتارهای مرتبط با دهان و دندان
 • آموزش و ارتقای سلامت دهان

به طور کلی دندانپزشکی کودکان نقش حیاتی در ارتقای سلامت دهان و دندان مادام العمر و ایجاد تجربیات مثبت دندانپزشکی برای کودکان دارد. با توجه به نیازهای دندانی منحصر به فرد بیماران جوان، دندانپزشکان اطفال به رفاه کلی و مراقبت از دندان کودکان در دوران بزرگسالی کمک می کنند.

هزینه اتودنسی دندان

سایرقیمت (تومان)
ارتودنسی شفاف متحرک50,000,000
Retainer بعد از ارتودنسی هر فک1,500,000 _ 2,000,000
ارتودنسی فانکشنال25,000,000
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)45,000,000
تعمیر پلاک ارتودنسی500,000
ریباند براکت400,000
ارتودنسي ثابت با کشیدن دندان (به ازای هر دندان)1,000,000
ارتودنسی دندان به ازای هر دندان نهفته اضافه می‌شود6,000,000
مینی اسکرو هر پیچ2,500,000
پالك متحرك پیچ دار هر فك12,000,000

ارتودنسی یک رشته تخصصی از دندانپزشکی است که بر تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری‌های دندانی و فک ها تمرکز دارد. هدف از درمان ارتودنسی بهبود هم ترازی، هماهنگی و نظم طبیعی، عملکرد و زیبایی دندان ها و فک ها و در نتیجه لبخندی سالم و هماهنگ است.

ارتودنتیست ها به جز دوره عمومی دندانپزشکی به مدت 3 تا 4 سال دیگر به آموزش مرتب سازی دندان ها می پردازند. آنها در استفاده از وسایل مختلف ارتودنسی مانند بریس ها، الاینرها و سایر دستگاه ها برای اصلاح ناهماهنگی های دندان و فک تخصص دارند.

درمان ارتودنسی می تواند مزایای بی شماری فراتر از زیبایی را به همراه داشته باشد. تراز مناسب دندان ها و فک ها به بهبود سلامت دهان و دندان، از جمله تمیز کردن آسان تر، کاهش خطر پوسیدگی دندان و بیماری لثه، و بهبود عملکرد جویدن و گفتار کمک می کند. علاوه بر این، درمان ارتودنسی می تواند تأثیر مثبتی بر اعتماد به نفس و رفاه کلی فرد داشته باشد.

هزینه دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی (ترمیمی) و زیبایی شاخه ای از دندانپزشکی است که بر بهبود ظاهر دندان ها و به طور کلی طرح لبخند افراد تمرکز دارد. در حالی که دندانپزشکی عمومی در درجه اول بر سلامت دهان و دندان تمرکز دارد، هدف دندانپزشکی زیبایی افزایش زیبایی دندان ها و ایجاد لبخندی دلپذیرتر است. به طور کلی روش های دندانپزشکی زیبایی برای بهبود ظاهر لبخند، افزایش اعتماد به نفس و بهبود هارمونی کلی صورت انجام می شود.

نوع خدماتقیمت به تومان
بلیچینگ هوم هر فک2,000,000
بلیچینگ آفیس هر فک2,500,000
طراحی لبخند – کامپوزیتقیمت (تومان)
نانو کامپوزیت (IPS,Karizma , ..)2,500,000
کامپوزیت ونیر(Zenit )2,000,000
کامپوزیت ونیر (Gradia, Tokoyama,..)2,000,000
کامپوزیت لب شیشه ای5,000,000
طراحی لبخند – لمینیتقیمت (تومان)
لمینت سرامیک زیرکونیا4,500,000
لمینت سرامیک Emax7,500,000

هزینه خدمات جراحی دندانپزشکی

عمل های دندانی ممکن است به دو روش معمولی و یا جراحی انجام شوند. در روش معمولی کشیدن دندان را داریم و در روش های جراحی نیز با کمک تکنیک های جراحی، دندان ها خارج می کنیم. تعرفه دندانپزشکی مرتبط با هر دو دسته از خدمات در جدول های جداگانه درج شده است:

هزینه جراحی دندان

هزینه جراحی دندانتعرفه به تومان
جراحی دندان یا ریشه در نسج نرم1,000,000 _ 1,500,000
جراحی دندان یا ریشه در نسج سخت1,500,000 _ 3,000,000
جراحی عقل در نسج سخت (با تراش و کنار عصب)3,000,000 _ 4,500,000
خارج کردن دندان نیش نهفته3,000,000
باز کردن آبسه داخل دهان400,000
اکسپوز کردن دندان2,000,000
درمان درای ساکت هر جلسه450,000
فرنکتومی3,000,000
بخیه هر ناحیه300,000
جدول هزینه دندانپزشکی جراحی در سال ۱۴۰۳

هزینه کشیدن دندان به روش معمولی (بدون جراحی)

کشیدن دندان بدون جراحیتعرفه عمومی (تومان)تعرفه تخصصی (تومان)
کشیدن هر دندان قدامی500,000600,000
کشیدن هر دندان خلفی700,000800,000
کشیدن هر دندان عقل1,000,0001,200,000
جدول تعرفه دندانپزشکی کشیدن دندان در سال ۱۴۰۳
دیدگاهتان را بنویسید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.